Zamknij

Endermologia – nowoczesna technologia w walce o jędrną i zdrowo wyglądającą skórę

08:39, 06.03.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:39, 06.03.2024

Coraz częściej i chętniej korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej, które w sposób nieinwazyjny mają poprawić kondycję i wygląd naszej skóry. Jednym z nich jest endermologia, której szerokie spektrum działania powoduje, że korzystać mogą z niej osoby w różnym wieku i z różnymi problemami skórnymi. Czym jest endermologia i jakie efekty przynosi? Odpowiada ekspertka z gabinetu medycyny estetycznej Neonia w Krakowie.

Endermologia w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, a wraz ze zbliżającą się wiosną coraz chętniej wykonywana w gabinetach. Co to za zabieg?

Endermologia to podciśnieniowy masaż wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy, którego celem jest poprawienie wyglądu skóry – przede wszystkim ujędrnienie, uelastycznienie, poprawa kolorytu. Warto jednak podkreślić, że początkowo endermologia była wykorzystywana wyłącznie w fizjoterapii. Technologię opatentował Francuz, który poddawany był masażom po przebytym wypadku motocyklowym i zauważył, że skuteczność zabiegu w znacznym stopniu zależy od umiejętności masażysty. Stworzył więc urządzenie, które odzwierciedlało ruchy palpacyjno-toczące wykonywane przez człowieka, jednak w sposób zaprogramowany i precyzyjny. Z resztą do dnia dzisiejszego tzw. endermologia sportowa polecana jest osobom, które wykonują intensywny wysiłek fizyczny.

Czy w takim razie endermologia estetyczna i sportowa różnią się od siebie?

Ogólne założenia są takie same, ale są pewne różnice. Przede wszystkim zabieg wykonywany jest przy pomocy różnych głowic, a ponadto endermologii sportowej nie wykonujemy w specjalnym kombinezonie, który ze względów bezpieczeństwa, komfortu i higieny nakładany jest podczas zabiegu wykonywanego w celach estetycznych. Rodzaje głowic, które tworzone były na przestrzeni lat, pozwalają także na wykonywanie masażu podciśnieniowego nie tylko ciała, ale i twarzy.

Na czym polega mechanizm endermologii?

Podczas zabiegu wykorzystywane jest działanie dwóch sterowanych elektronicznie rolek, które znajdują się w hermetycznej komorze i działają w połączeniu z podciśnieniem. Pierwsza z nich zwija fałd skóry, druga zaś go rozwija, a dodatkowo wykonują one ruch względem siebie, rytmicznie zmieniając podciśnienie. To właśnie dlatego endermologię zalicza się do zabiegów niezwykle rozluźniających, odprężających i relaksujących.

A jakich efektów możemy się spodziewać?

Endermologia estetyczna ma na celu ujędrnienie, uelastycznienie i poprawę kolorytu skóry oraz usunięcia cellulitu, a wszystko to za sprawą pobudzenia fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo masaż usprawnia przepływ chłonki, udrażnia węzły chłonne, poprawiając unaczynienie skóry i krążenie żylno-limfatyczne. Tkanki stają się zatem bardziej dotlenione, a przez to odżywione. Endermologia poprawia także drożność gruczołów łojowych, zmniejsza obrzęki, usuwa toksyny, przyspiesza przemianę materii.

Endermologia sportowa ma zaś za zadanie rozluźnić mięśnie, zmobilizować ścięgna do pracy. Jest też doskonałym sposobem na regenerację mięśni – zarówno wtedy, gdy potrzebujemy zlikwidować tzw. zakwasy, jak i wtedy, gdy przygotowujemy się do intensywnego wysiłku.

A co z endermologią twarzy? Kiedy warto z niej skorzystać?

Zabieg endermologii na twarz ma przede wszystkim poprawić elastyczność, napięcie i koloryt skóry. Jest on nieinwazyjny i bezbolesny, zaliczany do grupy zabiegów anti-aging. Rezultaty są nie tylko szybkie – skóra staje się bowiem wyraźnie odmłodzona tuż po jego wykonaniu, ale też długotrwałe. Dochodzi bowiem do przebudowany włókien kolagenowych i elastynowych, a zatem procesy starzenia zostają spowolnione.

Czy istnieją jakieś okoliczności, które wykluczają wykonanie endermologii?

Tak, jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, istnieją okoliczności, które stanowią przeciwwskazania do wykonania endermologii. Nie wykonujemy jej u kobiet ciężarnych i karmiących piersią – choć tu wiele zależy od zastosowanego urządzenia i niekiedy jest ona dopuszczalna. Przeciwwskazaniem są także stany zapalne skóry, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi. Jeżeli osoba choruje na nowotwór lub ma wszczepiony rozrusznik serca również należy powstrzymać się od zabiegu. Przeciwwskazaniem do endermologii jest również stosowanie leków lub ziół rozrzedzających krew, a także żylaki.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%